![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 13546532
*
nr 1354 6532
Uno Stallarholm
(1894-1974), Sverige
Tusch, 10 st, Motivet: 14x20 cm
Uno Stallarholm-Janson, svensk målare, grafiker och tecknare född 1894, död 1974.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 oktober 2020
kl 20:54:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/10 10:16:35
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Uno Stallarholm
Uno Stallarholm-Janson, svensk målare, grafiker och tecknare född 1894, död 1974.
Läs mer om Uno Stallarholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch uno stallarholm vattenfärg
-
7234 Tusch
Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Man med redskap..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:43
-
6344 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:00
*
Uno Stallarholm
Uno Stallarholm-Janson, svensk målare, grafiker och tecknare född 1894, död 1974.
Läs mer om Uno Stallarholm
nr 1354 6532
Uno Stallarholm
(1894-1974), Sverige
Tusch, 10 st, Motivet: 14x20 cm
Uno Stallarholm-Janson, svensk målare, grafiker och tecknare född 1894, död 1974.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/10 10:16:35 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Uno Stallarholm
Uno Stallarholm-Janson, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare född 1894, död 1974.Läs mer om Uno Stallarholm
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch uno stallarholm vattenfärg
-
7234 Tusch
Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Man med redskap..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:43 -
6344 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:00